آیا شیشه سکوریت نشکن واقعا غیر قابل شکستن است؟

آیا شیشه سکوریت نشکن واقعا غیر قابل شکستن است؟

دو نوع پنجره به عنوان شیشه سکوریت “نشکن” به بازار عرضه می شود:

پنجره های چند لایه: نوعی پنجره که با یک قطعه نازک از پلاستیک شفاف نوری ساخته می شود که بین دو ورقه نازک شیشه معمولی قرار گرفته است.

پنجره های پلی کربنات: نوعی پنجره شیشه ای کاملاً پلاستیکی ساخته شده از پانل های ذوب شده از پلی کربنات ضخیم، محکم و انعطاف پذیر.

 

هر دو نوع “شیشه نشکن” قوی تر و بسیار بادوام تر و سبک تر از شیشه های معمولی هستند. علاوه بر این، هر دو پنجره لمینت و پلی کربنات کار بسیار خوبی در عایق کاری خانه انجام می دهند.

چگونه شیشه «نشکن» خانه من را ایمن نگه می دارد؟

 

شیشه نشکن پلی کربنات

شکستن پنجره پلی کربنات بسیار دشوارتر از پنجره شیشه ای استاندارد است. در واقع، طبق برخی برآوردها، یک پنجره پلی کربنات بیش از 200 برابر در برابر ضربه مقاوم تر است! در مقایسه با پنجره‌های شیشه‌ای استاندارد، محافظت عالی در برابر سرقت و بلایای مربوط به آب و هوا ارائه می‌دهند.

شیشه نشکن پلی کربنات

شیشه نشکن لمینت

یک پنجره شیشه ای لمینت تقریباً مانند پنجره پلی کربنات عمل می کند. هنگامی که شیشه لمینت به اندازه کافی محکم برخورد می کند، لایه های بیرونی شیشه ترک می خورند و در برخی موارد خرد می شوند، اما لایه پلی کربنات پلاستیکی که بین شیشه ها چسبانده شده است دست نخورده باقی می ماند. این کمک می کند تا خانه خود را تا زمانی که تعمیر انجام شود ایمن، ایمن و عایق از عناصر باقی بماند.

محصولات شیشه ای “نشکن” لزوماً مانع از ورود سارق به خانه یا محل کار نمی شوند، اما به جلوگیری از ورود آنها کمک می کنند. با انواع دیگر شیشه سکوریت اشناییت دارید؟ برای آشنایی بیشتر اینجا کلیک کنید.

اکنون چندین تولید کننده محصولات پلی کربناتی تولید می کنند که می تواند به پنجره های شیشه ای موجود بچسبد. این ورق ها پنجره های استاندارد موجود شما را تقویت می کنند و مقاومت بیشتری در برابر شکستگی ایجاد می کنند.

شیشه نشکن لمینت

آیا باید محصولات شیشه ای نشکن را در خانه یا محل کارم نصب کنم؟

خبر خوب برای صاحبان خانه و مشاغل این است که پنجره های شیشه ای نشکن – شیشه های چند لایه و محصولات پلاستیکی پلی کربنات – امنیت یک محل سکونت یا کسب و کار را افزایش می دهند و بهره وری انرژی را افزایش می دهند.

 

محصولات شیشه ای نشکن برای مصرف کنندگانی که به دنبال موارد زیر هستند ایده آل هستند:

 

 • امنیت را افزایش دهید
 • از آسیب ناشی از شکستگی یا شکستگی شیشه محافظت کنید
 • افزایش بهره وری انرژی
 • بهبود خاموشی صدا
 • هر دو نوع شیشه سکوریت نشکن نیز برای خانه ها و مشاغل در مناطق مستعد طوفان ایده آل هستند.

 

صاحبان خانه های ساحلی در معرض فصول طوفان و ساکنان غرب میانه و جنوب که با گردباد مواجه می شوند، نامزدهای فوق العاده ای برای پنجره های شیشه ای نشکن هستند.

محصولات شیشه ای

انواع شیشه سکوریت

از آنجایی که از استحکام و امنیت بالایی برخوردار است، به تدریج جایگزین شیشه های معمولی شده و در تولید انواع شیشه مورد استفاده قرار می گیرد. هنگام تست شیشه سکوریت باید استانداردهای زیادی رعایت شود تا از هر لحاظ از ایمنی آن اطمینان حاصل شود.

در این قسمت به معرفی سه نوع از پرکاربردترین انواع آن می پردازیم:

معمولی: اولین و پرکاربردترین نوع این لیوان است. ظاهر تفاوت چندانی با شیشه معمولی ندارد. این نوع شیشه در ضخامت های 4 میلی متر تا 19 میلی متر تولید می شود. همچنین برای صنایع، ساخت و ساز، لوازم تزئینی، لوازم خانگی، لوازم آشپزخانه و..

شیشه دوجداره: این نوع شیشه از نظر ظاهری شباهت زیادی به شیشه دوجداره دارد اما مقاومت بسیار بالاتری دارد. این محصول همانند شیشه دوجداره از دو لایه شیشه با اندازه و قطر یکسان تشکیل شده که فضای بین آنها گاز فشرده شده است. این شیشه معمولا در ساختمان سازی و به عنوان شیشه پنجره استفاده می شود.

دو لایه: همانطور که گفتیم این شیشه ها از استحکام و ایمنی بالایی برخوردار هستند. مقاومت این دو لایه در برابر ضربه، گرما و سرما 7 تا 12 برابر بیشتر از شیشه معمولی است. این نوع شیشه معمولا در صنعت استفاده می شود. شیشه سکوریت دسته های دیگری نیز دارد.

دسته دیگر از نظر کیفیت و شفافیت انواع زیر است:

 • کریستال
 • فوق العاده شفاف
 • پاک کردن
 • فلوت
 • ورق
انواع شیشه سکوریت

ساخت شیشه سکوریت نشکن

برای تولید این محصول شیشه خام پس از برش در کوره بریده می شود تا استحکام و مقاومت آن افزایش یابد. برش شیشه را نمی توان پس از گرم کردن شیشه انجام داد، همچنین با استفاده از دستگاه های CNC سرعت این کار را افزایش می دهد.

همانطور که گفتیم شیشه در ابعاد مختلفی ساخته می شود. این ابعاد می تواند بین 120 میلی متر تا 300 میلی متر و تا بزرگترین سایز که در بازار رایج است 3200 میلی متر در 8400 میلی متر باشد.

هر کدام از این ابعاد عملکرد متفاوت خود را دارند و ابعاد دیگر عموماً بین این دو سایز قرار دارند. شیشه نشکن می تواند دارای طرح های هندسی متنوعی مانند مربع، مستطیل، لوزی و که در قسمت های مختلف سازه اجرا شود. مشخصات ذکر شده در تنوع ابعاد و اندازه تنها بخشی از تنوع شیشه میرال را شامل می شود.

خرید شیشه سکوریت

شیشه سکوریت مانند هر وسیله دیگری هم تقلبی و هم اصل در بازار است. در این بین، باید بر اساس نیازها و اهداف خود خرید انجام دهید. توصیه ما این است که در هنگام خرید به نکات زیر توجه کنید.

 

 • بدون سوراخ، جاسازی، پرکردن لب و… روی شیشه
 • دور لیوان و لب پر چاقو نداشته باشید
 • عدم وجود امواج روی شیشه
 • آنها در کوره های صاف افقی به شکل اتصالات محکم می شوند.
 • هنگام جابجایی شیشه از چوب پنبه چسب (عرض) استفاده کنید تا به شیشه آسیبی نرسد
 • لبه ها باید یک الماس صاف و براق داشته باشند
خرید شیشه سکوریت

مزایای شیشه سکوریت نشکن نسبت به شیشه خام

 • شیشه خام تا 60 درجه حرارت را تحمل می کند که برای شیشه سکوریت 300 درجه (یعنی 5 برابر بیشتر) است.
 • شیشه میرال تا 7 برابر در برابر ضربه مقاوم است و در برابر باد، تگرگ، برف سنگین و … آسیب نمی بیند.
 • شیشه سکوریت پس از شکستن تبدیل به پودر می شود، اما شیشه خام به قطعات بزرگ تبدیل می شود که خطرات جانی و مالی را به همراه دارد.
 • جابجایی شیشه سکوریت نشکن آسانتر است، زیرا شیشه خام با برخورد به هر جهتی می شکند، اما شیشه سکوریت تنها زمانی می شکند که از فاصله دور دیده شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانه فروشگاهتماسارتباط با ما