انواع پارتیشن ها و مزایا و معایب آنها


“انواع پارتیشن” پارتیشن‌ها می‌توانند راهی عالی برای افزودن پویایی و انعطاف‌پذیری به فضای اداری سیدنی شما باشند. در دفاتر، این تقسیم کننده ها ها به دلایلی بسیار سودمند هستند. می توانید فضاهای جدید ایجاد کنید یا در صورت نیاز تیم ها را تقسیم کنید.

پارتیشن ها و جداکننده های چوبی تنها یکی از انواع صفحه نمایش هستند که می توانید در فضای اداری خود از آنها استفاده کنید. آنها دارای تعدادی مزایا و همچنین برخی از معایب هستند.

 

دیوار پارتیشن چیست؟

دیوار جداکننده به عنوان دیوار ناودانی نیز شناخته می شود. به طور معمول ساختمان ها دو نوع دیوار متفاوت دارند. یکی از آنها دیوار باربر است و دیگری که بار را روی آن تحمل نمی کند.

اکثر دیوارهای خارجی ساختمان دیوارهای باربر و همچنین در برخی موارد دیوارهای داخلی ساختمان باربر هستند. دیوارهای جداکننده آنهایی هستند که هدف آنها تقسیم محوطه داخل ساختمان است.

دیوارهای جداکننده انواع مختلفی دارند. ممکن است از نظر استحکام، دوام و ظاهر دیوار با یکدیگر متفاوت باشند. به طور کلی تمام دیوارهای جداکننده به دو گروه تقسیم می شوند. مونتاژ شده و مبتنی بر قاب.

 

دیوارهای مونتاژ شده آنهایی هستند که توسط مصالح ساختمانی مانند آجر، بلوک های AAC و غیره ساخته می شوند. دیوارهای جداکننده اسکلت دار با کمک مصالحی مانند تخته سه لا، دیوار خشک و غیره ساخته می شوند. در ادامه به انواع پارتیشن چوبی میپردازیم:

نصب پارتیشن

آکوستیک

پارتیشن های چوبی و تقسیم کننده ها برای جلوگیری از صدای ناخواسته در دفتر عالی هستند. از آنجایی که چوب بسیار متراکم است، در انحراف صدا بسیار خوب است. بنابراین، این نوع پارتیشن ها به کاهش حواس پرتی در هنگام تلاش کارکنان شما کمک می کند.

کاهش حواس پرتی در هر دفتری ضروری است و مطمئن باشید که با پارتیشن های چوبی از مزایای آن بهره مند خواهید شد.

آکوستیک

پایداری

پایداری در طراحی اداری  مهمتر از همیشه است. خوشبختانه، پارتیشن های چوبی گزینه بسیار پایداری را ارائه می دهند. بسته به نوع چوب مورد استفاده، می توان آنها را تا 100٪ پس از استفاده بازیافت کرد. بنابراین، زمانی که کسب‌وکار شما پارتیشن‌های چوبی را انتخاب می‌کند، متعهد به آینده‌ای پایدارتر است.

 

نکات منفی

 • مات
 • چوب به وضوح یک ماده مات است که می تواند بر کارکنان شما تأثیر بگذارد.

 

متأسفانه پارتیشن های چوبی می توانند بر جریان نور و هوا در دفتر کار شما تأثیر بگذارند. علاوه بر این، زمانی که کارکنان شما قادر به دیدن یکدیگر نیستند، ممکن است مشکلاتی در ارتباط وجود داشته باشد. این یکی از نکات منفی است که باید هنگام انتخاب پارتیشن ها و تقسیم کننده ها برای تناسب دفتر خود در نظر بگیرید.

مجموعه آراکس یکی از بهترین مجموعه ها در تهران بوده که شما به راحتی می توانید به انجام خرید شیشه سکوریت بپردازید.

پایداری پارتیشن چوبی

می تواند پرهزینه باشد

پارتیشن های چوبی در مقایسه با سایر مواد ارائه شده می توانند بسیار گران باشند. طیف گسترده ای از سبک ها و مواد پیشنهادی وجود دارد، به این معنی که قیمت می تواند متفاوت باشد. با این حال، برای مواد با کیفیت بهتر، پارتیشن های چوبی می توانند نسبتاً گران باشند.برای اگاهی از قیمت پارتیشن چوبی اینجا کلیک کنید.

به راحتی خراش پیدا می کند

چوب بیشتر از هر ماده پارتیشن دیگری مستعد لکه و خراش است. آنها همچنین می توانند با گذشت زمان سریعتر تخریب شوند. این بدان معنی است که به طور کلی، آنها به اندازه پارتیشن های ساخته شده از آلومینیوم، شیشه، پرسپکس یا پلاستیک بادوام نیستند.

دوام قطعاً چیزی است که باید به آن توجه کنید، زیرا ممکن است متوجه شوید که پارتیشن های خود را زودتر از حد انتظار تعویض می کنید.

 

الزامات دیوار جدا کننده

 1. باید آنقدر قوی باشد که بتواند وزن خود را تحمل کند.
 2. هنگامی که فضا را تقسیم می کند باید به عنوان یک مانع صوتی عمل کند.
 3. باید استحکام کافی برای پشتیبانی از برخی وسایل دیواری سینک ظرفشویی را داشته باشد.
 4. باید از سطوح تزئینی مناسب پشتیبانی کند.
 5. باید سبک، نازک، ارزان، مقاوم در برابر آتش و ساخت آن آسان باشد.

 

برسی انواع دیگری از پارتیشن ها

دیوار پارتیشن شیشه ای

این نوع دیوارها در داخل اتاق ساخته می شوند. ممکن است از شیشه توخالی یا شیشه جامد باشد. فریم چوبی یا فریم فلزی برای نگه داشتن شیشه برای پارتیشن استفاده می شود.

 

این نوع دیوارها در مقابل نویز و رطوبت مقاوم هستند. دیوارهای پارتیشن شیشه ای سبک وزن و در ساخت و ساز ساده هستند. اما آنقدر قوی نیست که در برابر ضربه های بزرگ مقاومت کند. اما ساخت آن ارزان تر است. برای برسی بیشتر تفاوت بین پارتیشن چوبی و شیشه ای اینجا کلیک کنید.

نصب پارتیشن چوبی

دیوار جدا کننده تخته کاهی

این نوع دیوارهای جداکننده با کمک کاه گندم و برنج ساخته می شوند که با دستگاه هیدرولیک با چسب یا مواد چسباننده دیگر فشرده می شوند.

پارتیشن کاهی

تخته کاه، منبع اقتصادی و قابل بازیافت دیوار پارتیشن است. این یک ماده بسیار مقاوم در برابر سر و صدا است. اما باید از رطوبت آن جلوگیری کرد تا از پوسیدگی آن جلوگیری شود.

مقاوم در برابر آتش نیست، بنابراین باید از این نوع دیوارهای جداکننده در نزدیکی منبع صنوبر اجتناب کرد. نصب آن به کمک پیچ و میخ در محل مورد نیاز بسیار آسان است. چارچوب تخته نی از فلز یا شاید از چوب ساخته شده است.

 

دیوار پارتیشن پشم چوب

این از چوب خرد شده تشکیل شده است که با سیمان پرتلند معمولی (OPC)، آب و یک شتاب دهنده گیرش سیمان مناسب محصور شده است. با فشرده سازی با دستگاه هیدرولیک تحت فشار کم و دمای محیط ساخته می شود.

پشم چوب

با کمک پیچ و میخ مستقیماً روی دیوار ثابت می شود. می توان آن را با کمک چسب و سایر مواد صحافی نصب کرد. آنها عایق حرارتی، بادوام و نصب آسان هستند.

 

سوالات متداول

دیوارهای جداکننده چیست؟

دیوار پارتیشن دیوار نازکی است که برای تقسیم یک فضای بسته ساخته می شود. معمولاً به عنوان یک دیوار غیر باربر ساخته می شود که تقسیم فضایی را تسهیل می کند و حریم خصوصی، آکوستیک بهبود یافته و جداسازی آتش را فراهم می کند. همچنین به ارائه انعطاف پذیری در چیدمان ساختمان کمک می کند.

 

عوامل موثر بر ساخت دیوارهای جداکننده چیست؟

عوامل موثر در ساخت دیوارهای جداکننده عبارتند از:

 • خود وزنی دیوارهای جداکننده
 • هزینه دیوارهای جداکننده
 • سرعت نصب
 • در دسترس بودن مصالح
 • دوام و انعطاف پذیری دیوارهای جداکننده
 • سهولت پیکربندی
 • نیاز به مقاومت صدا
 • نیاز به عمل به عنوان یک تکیه گاه ساختاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانه فروشگاهتماسارتباط با ما