بررسی موتور کرکره برقی

یکی از مهم ترین اجزای کرکره برقی ها، موتور آن ها محسوب می شود که نقش مهمی در عملکرد صحیح کرکره برقی ها دارد. موتور های کرکره برقی در دو نوع ساید و توبلار که پر مصرف ترین موتور ها هستند، مورد استفاده قرار می گیرند. هر کدام از موتور های نام برده شده کاربرد خاص خود را دارند و در محیط های خاص استفاده می شوند.

 

موتورهای کرکره برقی چه مزایایی دارند؟

 • با توجه به انتقال مستقیم نیرو از موتور لوله‌ای به محور کرکره‌ای، نیروی بیشتری ایجاد می‌شود، به این معنی که می‌توان یک منطقه زره کرکره غلتکی بزرگ‌تر را عملیاتی کرد.
 • علاوه بر این، موتور لوله‌ای با حداقل سطح نویز کار می‌کند که به سختی قابل شنیدن است.
 • آن ها با توجه به زمانی که برایشان تعیین شده است بالا و پایین می روند. این تنظیم یک بازدارنده خوب برای سارقان است، زیرا کرکره ها حتی بدون حضور شخصی در خانه، به شرط تنظیم زمان مورد نظر، به طور خودکار کار می کنند. علاوه بر هزینه های خرید درایو کرکره، باید در نظر داشته باشید که برای قطعات باقیمانده کرکره هزینه هایی نیز وجود دارد، مگر اینکه قبلاً آنها را داشته باشید.
موتور کرکره اتوماتیک

چه جایگزین هایی برای تسمه های کرکره ای وجود دارد؟

 • اینها این مزیت را دارند که با فشار دادن یک دکمه به طور خودکار اجرا می شوند. دیگر لازم نیست تسمه کرکره ای را برای بالا بردن کرکره خود بکشید. نکته دیگر این است که نصب راحت تری دارند و در صورت معیوب بودن به تنهایی قابل تعویض هستند، زیرا سیم پیچ برقی و تسمه کرکره ای روی دیوار نصب می شوند.
 • علاوه بر این، دستگاه های مدرن بسیار بی صدا کار می کنند و بنابراین سطح بالایی از راحتی را به مالک ارائه می دهند.

 

 • در اینجا نیز گزینه اضافی رادیو کنترل و تایمر وجود دارد. اینها مزایای مشابهی با موتورهای لوله ای دارند. علاوه بر این، برخی از تولید کنندگان سنسور خورشید را ارائه می دهند. این بستگی به خورشید دارد، زیرا سنسورهای خورشید و گرگ و میش به سیم پیچ تسمه برقی اجازه می دهند مستقل عمل کند.

 

 • معایب نوع سیم پیچ تسمه برقی این است که با برق کار می کند. اگر می خواهید کرکره معمولی و دستی خود را به این درایو مجهز کنید، باید کابل هایی را برای منبع تغذیه قرار دهید. دو راه برای انجام این کار وجود دارد: یا کابل ها را در گچ یا در امتداد دیوار قرار دهید. اگر در مورد این نوع موتور کرکره تصمیم بگیرید، این شرایط، در میان سایر موارد، می تواند کار زیادی را ایجاد کند.

برای آگاهی از شرایط قیمت کرکره برقی، اینجا کلیک کنید.

می توانید از این عوامل برای مقایسه و ارزیابی موتورهای کرکره ای استفاده کنید

در ادامه می خواهیم چند نکته را به شما معرفی کنیم که بتوانید محصولات را با آنها مقایسه کنید. این به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید کدام موتور برای شما بهترین است. در انجام این کار، ما بر روی ویژگی های زیر تمرکز خواهیم کرد:

 

 • وزن
 • ابعاد
 • نیروی کشیدن
 • طول کابل
 • ولتاژ تغذیه
 • گشتاور
 • چرخه کار
 • تجهیزات:
 • گارانتی سازنده
 • تشخیص مانع
 • سنسور خورشید
 • برنامه روز و هفته
 • ژنراتور تصادفی
اجزای کرکره برقی

در بخش‌های بعدی به طور مختصر به هر یک از عوامل می‌پردازیم و در صورت نیاز به توضیح بیشتر، آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

وزن

وزن درایو کرکره ای برای موتورهای لوله ای بین 1 تا 3 کیلوگرم و برای سیم پیچ های تسمه برقی چند گرم است. این فاکتور فقط تا جایی مهم است که بدانید از چه تجهیزاتی باید برای نصب موتور کرکره برقی استفاده کنید.

 

ابعاد

ابعاد موتورهای کرکره ای تا حدودی اهمیت بیشتری دارد. برای موتورهای لوله‌ای، دانستن ابعاد دقیق آن مهم است تا بدانید که آیا در جعبه کرکره‌ای (احتمالاً) موجود شما قرار می‌گیرد یا خیر.

در غیر این صورت، باید جعبه کرکره غلتکی را مرتب کنید تا فضای کافی برای موتور لوله ایجاد شود. برخلاف موتورهای لوله‌ای که در جعبه نصب می‌شوند، سیم‌پیچ‌های تسمه‌های برقی را می‌توان به‌عنوان دستگاه‌های روی سطح نیز به‌طور قابل مشاهده نصب کرد. در این مورد، ابعاد چنین دستگاهی نقش بیشتری دارد، زیرا در نسخه های روکار برای همه قابل مشاهده است.

از این رو برای اینکه ظاهر بصری در خانه شکسته نشود و باعث ایجاد مزاحمت برای ناظر به خصوص شما نشود، اندازه بادگیر کمربند مهم است. درباره کرکره برقی های امنیتی چه می دانید؟ برای خواندن مقاله اینجا کلیک کنید.

ابعاد پهنای تسمه نیز مهم است، زیرا سیم پیچ های تسمه برقی فقط برای عرض معینی مناسب هستند. باید به این مشخصات توجه ویژه ای داشته باشید، در غیر این صورت نصب تسمه سیم پیچ برقی مورد نظر شما غیرممکن خواهد بود.

ابعاد موتور

نحوه نصب موتور کرکره برقی

نصب کرکره موتوری در خانه شما آسان است. در واقع، به قدری آسان است که می توانید آن را خودتان با چند ابزار انجام دهید و در عرض چند دقیقه انجام شود. فقط یک متر، یک پیچ گوشتی، یک مته و یک گل میخ یاب بگیرید و راهنمای نصب کرکره غلتکی ما را دنبال کنید.

 

مرحله 1: اندازه گیری

دوبار اندازه گیری کنید، یک بار برش بزنید، و حتی اگر هیچ برشی انجام نخواهیم داد، همچنان برای نصب موتور شما صادق است. قبل از خرید، باید مطمئن شوید که موتور شما به اندازه کافی قوی است تا شاتر شما را حرکت دهد و در قطر آن متناسب باشد. ما موتورهای 35، 45 و 60 میلی‌متری را ذخیره می‌کنیم که باید با اکثر کرکره‌های استاندارد مطابقت داشته باشند.

 

اگر مطمئن نیستید که چقدر موتور قدرتمندی نیاز دارید، تماس بگیرید و تیم کارشناسان ما به شما کمک می کنند تا بفهمید چه نوع محصولی با نیازهای شما مطابقت دارد.

 

مرحله 2: براکت ها را سوار کنید

هنگامی که موتور خود را در اختیار دارید، وقت آن است که دست به کار شوید. کار بعدی که انجام می دهید این است که براکت های دیواری را نصب کنید که موتور مذکور را بالا نگه می دارد. اگرچه پیچیده به نظر می رسد، اما در واقع بسیار آسان است. به سادگی سوراخی را در ارتفاعی که می خواهید کرکره شما در آن باشد دریل کنید و پایه را در جای خود بچسبانید. اگر ساخت و ساز خانه شما به آن نیاز دارد از گل میخ یاب استفاده کنید.

مراحل نصب کرکره برقی

مرحله 3: موتور را نصب کرده و آویزان کنید

هر چقدر هم که زائد به نظر برسد، این مرحله جایی است که شما موتور را در کرکره های خود قرار می دهید. اگر در مرحله 1 به درستی اندازه‌گیری کرده‌اید، باید به سادگی آن را به داخل بلغزانید و در جای خود قفل کنید. مکانیسم قفل بسته به مدلی که استفاده می‌کنید متفاوت است، اما دستورالعمل‌های ارائه شده همه چیز را روشن می‌کند.

وقتی این کار انجام شد، وقت آن است که آن را قطع کنید. این کار به سادگی فشار دادن شاتر به پایه دیواری است تا زمانی که در جای خود قفل شود.

 

مرحله 4: تنظیمات

شما هنوز تمام نشده اید، اما تقریباً به پایان رسیده اید. تنها چیزی که باقی می ماند این است که موتور کرکره خود را طوری تنظیم کنید که به درستی کار کند. کالیبراسیون بسیار ساده است، به خصوص اگر کرکره های خود را به سیستم های اتوماسیون ما متصل می کنید . فقط مطمئن شوید که نقاط انتهایی با فاصله 2 تا 3 سانتی متر تنظیم شده اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانه فروشگاهتماسارتباط با ما