شیشه

آراکس

شیشه

انواع شیشه

_
توضیحات
_

آشنایی کلی با شیشه

_

به طور عمده سه نوع شیشه وجود دارد. شیشه آنیل شده، شیشه مقاوم در برابر حرارت و شیشه مقاوم. در اینجا نگاهی به نحوه عملکرد هر یک از این شیشه ها می اندازیم.
مصالح ساختمانی شیشه یکی از قدیمی ترین و چند وجهی ترین مصالح مورد استفاده در صنعت ساختمان سازی می باشد. شیشه برای تقویت نمای زیبایی از ساختار استفاده شده است و از زمانی که کشف شد ماده جذابی برای بشر بوده.
روش ساخت این یک ماده سخت اینگونه است که ابتدا شروع به حرارت دادن ماسه یا کوارتز می کنند و سپس شیشه تشکیل می شود، شیشه یک ماده معدنی، شفاف یا نیمه شفاف را تشکیل می دهد که می تواند به هر شکلی آن را قالب گیری کرد.
این یک ماده شیشه ای شفاف است که طرح ها و امکانات جدید معماران را برای بهبود ظاهر و ویژگی های ساختمان فراهم می کند.
استفاده از شیشه در صنعت ساختمان سازی زیبایی و ظرافت را به ظاهر و حس سازه می بخشد، این ماده اکنون یکی از پرکاربردترین مصالحی است که در صنعت ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد.
ورق شیشه با عبور شیشه مذاب از غلتک ها برای تولید یک روکش تقریباً مسطح تولید می شود.
شیشه ورق را می توان از طریق کاتر شیشه برش داد و نیازی به تجهیزات خاصی ندارد. به طور کلی در بازار در طیف وسیعی از اندازه ها / ضخامت های استاندارد موجود است.
شیشه به طور کلی در ضخامت های زیر در بازار یافت میشود: 2، 3، 4، 5، 6، 8، 10، 12، 15، 19 و 25 میلی متر (معمولا این شیشه با ضخامت 25 میل به سختی یافت می شود)
تفاوت دما در سراسر شیشه ناشی از سایه می تواند باعث ایجاد تنش های حرارتی شود که ممکن است باعث کاستگی مقاومت شیشه و در نهایت افزایش احتمال شکستگی در شیشه شود. این به عنوان شکستگی حرارتی شناخته می شود و احتمالاً در شیشه های ضخیم تر بیشتر رخ می دهد.

 

آراکس

خدمات آراکس

پشتیبانی 7 روزه

پرسنل متخصص

قیمت منصفانه

گارانتی محصولات

آراکس

مشاوره

به شما مشاوره می دهیم

توضیحات
_

خواص شیشه

_

شیشه دارای 5 خاصیت مهندسی اصلی است و به همین دلیل است که این اواخر استفاده از شیشه در صنعت ساختمان سازی بسیار گسترده شده است.
شفافیت: شفافیت ویژگی مهندسی اصلی و اولیه شیشه است که به ما امکان می دهد با وجود مانع بتوانیم طرف دیگر آن را ببینیم. شیشه ها از نظر شفافیت دارای انواع مختلفی هستند. آنها می توانند از دو طرف شفاف باشند یا اینکه از یک سمت دارای شفافیت باشد و از سمت دیگر کاملا مشابه یک آینه عمل کند.
قابلیت کار و بازیافت اموال: شیشه کارایی بالایی دارد زیرا می توان آن را به شکل های بی شماری درآورد یا در حین ذوب در آن دمید و آن را تبدیل به یک گلدان یا کوزه زیبا کرد. همچنین هر نوع شیشه ای می تواند 100% قابل بازیافت باشد و به عنوان ماده اولیه در ساختمان سازی مورد استفاده قرار گیرد.
استحکام(قدرت): استحکام شیشه با استفاده از معیار میزان گسیختگی آن اندازه گیری می شود. شیشه به طور کلی شکننده است و به راحتی می شکند، اما می توانیم با افزودن مواد افزودنی و لمینت ها، سبب افزایش استحکام شیشه شویم.
ارزش U: ارزش یو، نشان دهنده میزان انتقال گرما از طریق شیشه است. معمولا واحدهای شیشه ای عایق شده مقدار U پایینی را ارائه می دهند.

پارتیشن
شیشه سکوریت

شیشه سکوریت نوعی شیشه است که با عملیات حرارتی یا شیمیایی فرآوری می شود و این عملیات سبب افزایش استحکام شیشه می شود. فرآیند افزایش مقاومت شیشه، سطح بیرونی شیشه را در حالت فشرده و فضای داخلی را در حالت کشش قرار می دهد. به دلیل این تنش های مکانیکی، شیشه سکوریت شده به جای تکه های با لبه های تیز به قطعات دانه ای تبدیل می شود و احتمال آسیب را کاهش می دهد. شیشه سکوریت به شیشه مقاوم شده یا شیشه ایمن شده هم معروف می باشد.

شیشه سکوریت به دلیل ایمنی و استحکامیدکه دارد اکثرا در بسیاری از صنایع و کاربردها از جمله پروژه های ساختمانی استفاده می شود. برخی از کاربردهای شیشه سکوریت شامل پنجره های خودرو، سینی های یخچال، اجزای معماری، صفحه نمایش تلفن های همراه و ظروف پخت و پز می باشد.
خواص شیشه سکوریت
شیشه سکوریت چه از نظر فیزیکی و چه از نظر حرارتی استحکام بیشتری نسبت به شیشه های معمولی دارد. همانطور که قبلا ذکر شد، شیشه سکوریت برای ایجاد تنش بیرونی و داخلی در مواد استفاده می شود.
تطبیق پذیری: شیشه های سکوریت شده را می توان به صورت اشکال مختلف برای استفاده در کاربردهای مختلف به اشکال و الگوهای متفاوتی تبدیل کرد.
مقاومت در برابر ضربه: مقاومت در برابر ضربه شیشه سکوریت در مقایسه با شیشه فلوت بسیار بالا است. این به مقاومت در برابر شرایط و دماهای شدید کمک می کند.
استحکام: شیشه سکوریت شده می تواند 3 تا 7 برابر قوی تر از شیشه آنیل شده باشد، که آن را برای کاربردهای سخت تر با بارهای محیطی بالا مناسب می کند.
اعوجاج نوری: شیشه سکوریت شده به شفافیت شیشه فلوت نیست، زیرا فرآیند افزایش مقاومت یا استحکام سازی باعث ایجاد برخی اعوجاج های نوری می شود.
ساخت: هر گونه برش یا سنگ زنی باید قبل از فرایند افزایش استحکام انجام شود، زیرا این فرآیندها پس از گرم شدن شیشه باعث شکستگی می شوند.

کرکره برقی

وقتی به نماهای شیشه ای فکر می کنیم، اغلب سازه هایی مانند آسمان خراش ها و ساختمان های تجاری با دیوارهای پرده ای خیره کننده به ذهن ما خطور میکند. خانه های مسکونی و ساختمان های تجاری مدرن هم به همین راحتی می توانند نمای شیشه ای برای ایجاد ظاهری زیبا و مدرن را مورد استفاده قرار دهند.
نمای شیشه ای فضایی روشن و دوستانه را در محیط ساختمان فراهم می کنند و مناظر خارق العاده و احساس آزادی و باز بودن را ارائه می دهند. به لطف ساخت و صنعت پیشرفته، نمای شیشه ای راه حلی بسیار موثر برای نیازهای ایمنی، انرژی و کاهش صدا در محیط کاری و مسکونی شما می باشد.
ویژگی های نمای شیشه ای
استفاده از نمای شیشه ای در ساختمان علاوه بر ایجاد ظاهری جذاب و مدرن و جلب نظر بیننده ها، ویژگی ها و مزایای زیادی با خود به همراه دارد که این ویژگی ها شامل مواردی از جمله:

 • افزایش بهره وری انرژی / عملکرد حرارتی
 • استفاده از نور طبیعی در محیط
 • کاهش صدا
 • افزایش امنیت
 • مقاومت در برابر آب و هوا
 • تنظیم افزایش گرمای خورشیدی
 • حفاظت در مقابل آتش
 • ظاهر زیبا و مدرن

می باشد.
آیا نمای شیشه ای گرانتر از انواع دیگر است؟
هزینه نصب نمای شیشه ای دوجداره با فوم داخلی عایق تقریباً برای هر فوت مربع محاسبه می شود. ابزارهای مورد نیاز برای بالا بردن شیشه در نمای شیشه ای نیز گران نیستند. از طرفی مصالح نمای شیشه ای ساده تر و کم هزینه تر است.

 

چرا نمای شیشه ای بیشتر در ساختمان های تجاری استفاده می شود؟

 • شیشه رو به زمین است
 • کرتین وال ها اکثرا به صورت تکی نصب می شوند
 • از آنجایی که در ساختمان های تجاری بالکن ها کمتر مورد استفاده قرار می گیرند، نمای شیشه ای انتخاب مناسب تری به نظر می رسد.

به عنوان مثال، از نمای شیشه ای در ساخت ساختمان های کاندو استفاده می شود، اما ساختمان های اداری و هتل ها به طور کلی از کرتین وال برای نمای بیرونی استفاده می کنند.
در مجموع می توان نتیجه گرفت که برخلاف تصور عمومی نمای شیشه ای می تواند جایگزین مناسبی برای کرتین وال باشد.
به دلیل هزینه کمتر و راه اندازی آسان تر. اگرچه نسخه های اولیه این دیدگاه دارای اشکالات زیادی بود، اما اکنون می تواند رقیب خوبی برای انواع دیگر نما های ساختمانی باشد.

توضیحات
_

مزایای شیشه

_

شفافیت: شیشه یک ماده شفاف منحصر به فرد است که به نور اجازه می دهد تا اجسام پشت شیشه به وضوح قابل مشاهده باشند.
این قابلیت شیشه برای شما این امکان را فراهم می کند که به صورت بصری با دنیای بیرون ارتباط بر قرار کنید، شیشه نور را قادر می سازد به داخل جریان یابد. بنابراین باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش قبض برق می شود.
ضد گرد و غبار و ضد آب: شیشه دارای سطحی برای و صاف می باشد، بنابراین ضد گرد و غبار می است و می توان آن را به طور موثر تمیز کرد. بر خلاف سایر مواد، نگهداری آن آسان است.
مزیت دیگر آن ضد آب بودن آن است. با توجه به اینکه شیشه ضد آب و ضد گرد و غبار می باشد، بیشتر در مناطقی که اغلب با گرد و غبار و ماسه در هوا پوشیده شده اند استفاده می شود.

در دسترس بودن رنگ: در حال حاضر شیشه در طیف گسترده ای از رنگ ها یافت می شود و هنگامی که ورق شیشه را در واحدهای لمینت یا عایق ترکیب می کنیم، تغییر رنگ داده و زیبایی ظاهری اش دو چندان می شود.
شیشه های لمینت را می توان با طیف گسترده ای از لایه های رنگی ساخت تا جلوه های نوری استثنایی را ارائه دهد.

از نظر زیبایی شناسی جذاب: شیشه یک روش ایده آل برای نشان دادن زیبایی شناسایی یک محصول را برای شما فراهم می کند. جلوه شیشه ای آن می تواند ساختار را خیره کننده تر، پیچیده تر نشان دهد و زیبایی را به ساختمان بیفزاید.

قابل بازیافت: از دیگر مزایای بازیافت شیشه می توان به مقرون به صرفه بودن، صرفه جویی در انرژی، کاهش آلودگی آب و آلودگی هوا تا حدودی و همچنین حفظ منابع طبیعی و غیره اشاره کرد.
مواد شیشه ای 100٪ قابل بازیافت هستند و در طول فرآیند بازیافت تجزیه نمی شوند. بنابراین، می توان زمان بیشتری را بدون به خطر انداختن کیفیت بازیافت کرد.

پایدار(UV): شیشه در مقابل اشعه ماوراء بنفش پایدار و مقاوم می باشد زیرا تحت تأثیر اشعه ماوراء بنفش قرار نمی گیرد و به این خاطر دچار تغییر رنگ یا از هم پاشیدگی نمی شود.

مقاوم در برابر آب و هوا و زنگ: در بین تمام مصالح به کار رفته در ساختمان، شیشه در برابر خوردگی ماوم است و فقط در شرایط خاصی مورد حمله شیمیایی قرار می گیرد.
شیشه کاملاً در برابر آب و هوا مقاوم است. این ویژگی سبب می شود در برابر اثرات باد، باران یا خورشید مقاومت بیشتری داشته باشد همچنین می تواند یکپارچگی خود را در اکثر شرایط حفظ کند.

به راحتی قالب گیری می شود: شیشه ماده ای شفاف و سخت است که به راحتی می توان آن را به شکل دلخواه تولید کرد. بنابراین می توان شیشه را به هر شکل دلخواه کشیده و پرس کرد و از این رو برای مصارف عمومی شیشه در ساختمان، سردر مغازه، درب ساختمان، پنجره و کارگاه استفاده کرد.

عایق برق: مصالح ساختمانی شیشه یک عایق عالی برق است و الکتریسیته را به راحتی هدایت از خود عبور نمی دهد. از این رو اطمینان حاصل می شود که شما از هر گونه خطرات الکتریکی در امان هستید.
با توجه به این ویژگی ‌های منحصر به فرد و سودمند، می‌توان از شیشه برای شکل‌دهی نور سقف، تزیین نور دیوار و سایر وسایل برقی دیگر استفاده کرد.

 

خانه فروشگاهتماسارتباط با ما