صفر تا صد تفاوت موتور ساید و توبلار کرکره برقی

صفر تا صد تفاوت موتور ساید و توبلار کرکره برقی

” تفاوت موتور ساید و توبلار” موتور یکی از اجزای اصلی و مهم کرکره برقی محسوب می شود که در عملکرد صحیح آن نقش مهمی را ایفا می کند. بنابراین انتخاب موتور مناسب برای کرکره برقی یکی از موارد حائز اهمیت به شمار می رود.

 

دو نوع پرطرفدار موتور کرکره برقی موتورهای ساید و توبلار است که هر یک کاربرد مختلفی داشته و در جایی مخصوص مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله قصد داریم به بررسی تفاوت های موتور ساید و توبلار کرکره برقی بپردازیم تا در هنگام انتخاب آن شناخت کافی داشته و از نقاط قوت و ضعف آن آگاهی کامل داشته باشید.

 

موتور کرکره برقی چیست؟

همانطور که گفته شد موتور کرکره برقی یکی از اصلی ترین قطعات می باشد که با استفاده از نیروی برق منجر به حرکت تیغه ی کرکره برقی می شود. موتورهای کرکره برقی انواع مختلفی دارد که می توان به موتور ساید، توبلار و سانترال اشاره کرد که در این بین موتورهای ساید و توبلار بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

 

موتور ساید

یکی از قدرتمند ترین و پرکاربرد ترین موتورهای کرکره برقی موتور ساید است که بسته به کارکرد در سمت راست یا چپ محور قرار می گیرد؛ به همین علت آن را موتور ساید می نامند. موتور ساید به علت اندازه ی بزرگتر در خارج از محور و شفت قرار می گیرد. در نتیجه فضای بیشتری را در برمی گیرد.

موتور ساید آراکس

موتور ساید با توجه به توان و قدرت بالا در محیط های پر تردد با دهانه ای عریض و ارتفاع زیاد مانند درب کارخانه ها، پاساژها، پارکینگ ها، بیمارستان ها و فرودگاه ها از این موتور استفاده قرار می گیرد. برندهای مختلفی از موتور ساید در بازار موجود است که از بهترین آن ها می توان به موتور بارزانته، اتومات، لیفت توربو، آلرو و… اشاره کرد.

 

مزایای موتور ساید

 • آلودگی صوتی کمتر: موتور ساید برخلاف توان و قدرت زیاد سر و صدای اندکی در هنگام باز و بستن کرکره برقی تولید می کند.
 • عدم محدودیت وزنی: این نوع موتور به علت قدرت بسیار بالا در باز و بسته نمودن کرکره های برقی کوچک و بزرگ محدودیتی ندارند.
 • استفاده از کرکره برقی به شکل دستی در هنگام قطعی برق: موتورهای ساید دارای سیستم خلاص کن زنجیری هستند که در هنگام قطعی برق به راحتی به وسیله چرخاندن زنجیر کرکره بالا و پایین می شود.
 • نصب آسان: با توجه به اینکه موتور ساید خارج از رول نصب می شود، قابلیت نصب یا تعویض آسان تری نسیت به سایر موتورها دارد.
 • کارکرد راحت: عدم استفاده از سیستم فنر و کاسه فنر باعث شده موتور ساید کارکرد بدون دردسری داشته و به ندرت دچار مشکل شود.

 

معایب موتور ساید

 • اشغال فضای زیاد: این موتور برای محیط هایی که با کمبود فضا مواجه هستند مناسب نیست چرا که فضایی زیادی را اشغال می کند.
 • قیمت بالا: موتور ساید با توجه به مزایای بیشمار قیمت بالاتری نسبت به سایر موتورها دارد.

 

موتور توبلار

یک نوع دیگر از موتورهای پرکاربرد در کرکره برقی موتور توبلار است که در ابعاد، اندازه و قدرت ‌های مختلف تولید می شود. این موتورها شکل استوانه ای و شبیه به لوله دارند که باعث شده به راحتی داخل شفت قرار بگیرند و فضای بسیار کمی را اشغال کنند. این موتورها انتخاب بسیار مناسبی برای فضاهای کوچک و پنجره ی ساختمان ها به شمار می رود.

موتور توبلار کرکره برقی

موتور توبلار دارای دو نوع سبک و سنگین می باشد. نمونه سبک با قدرتی بین 30 تا 140 کیلوگرم برای ورودی های کوچک با عرض کم مورد استفاده قرار می گیرد. نوع سنگین نیز با قدرت موتور 140 تا 300 کیلوگرم برای محیط هایی با دهانه عریض و پر تردد و کرکره های سنگین مناسب می باشد.

برای اطلاع بیشتر از قیمت های موتور کرکره برقی با شماره : 02122387764

مزایای موتور توبلار

 • اشغال فضای کم: موتور توبلار با توجه به حجم کوچک و تعبیه درون رول فضای کمتری را نسبت به سایر موتورها اشغال می‌کند.
 • قیمت مناسب‌: موتور توبلار از نظر قیمت نسبت به موتور ساید مقرون به صرفه تر است.
 • زیبایی ظاهری: این موتورها به دلیل مدل خاص خود ظاهر زیباتری را در محیط ایجاد می کند.

 

معایب موتور توبلار

 • محدودیت وزنی: موتورهای توبلار به علت توان ضعیف تر نسبت به موتور ساید دارای محدودیت وزنی بوده و برای کرکره های برقی سنگین و بزرگ گزینه مناسبی نمی باشد.
 • عدم تعمیر آسان: با توجه به اینکه موتورهای توبلار در زیر کرکره نصب می شوند به همین دلیل در هنگام انجام امور تعمیرات کرکره برقی باید به طول کامل باز شده و پس از آن موتور تعمیر یا تعویض شود.
 • عدم برخورداری از سیستم UPS: موتور توبلار به علت نداشتن سیستم UPS در هنگام قطع برق از کار افتاده و عملیات باز و بسته شدن کرکره برقی به صورت دستی انجام داده می شود.

 

تفاوت موتور ساید و توبلار کرکره برقی

یکی از مهم ترین تفاوت های موتورهای ساید و توبلار عملکرد و قدرت آن است؛ موتورهای ساید با برخورداری از قدرت بالا دارای محدودیت وزنی نبوده و به همین علت می توان از آن ها در مکان های پرتردد و کرکره های بزرگ استفاده کرد، این در حالی است که موتورهای توبلار با محدودیت وزنی در درب های سنگین مورد استفاده قرار نمی گیرد.

موتورهای ساید نسبت به موتورهای توبلار قیمت بیشتری داشته و به همین علت در کرکره های برقی منزل یا مغازه استفاده از آنها چندان مقرون به صرفه نیست. همچنین موتورهای ساید از امنیت بیشتری نسبت به موتورهای توبلار برخوردار است و به همین دلیل می توان با اطمینان خاطر از مزایای آنها استفاده کرد

تفاوت موتور های کرکره برقی با یکدیگر

سخن پایانی

در این مقاله شما را با موتورهای ساید و توبلار و مزایا و معایب هر یک آشنا کردیم تا با توجه به ابعاد، اندازه و کاربرد کرکره برقی بهترین موتور را انتخاب کنید. همچنین در صورتی که قصد خرید و نصب کرکره برقی را دارید می توانید با مشاوران ما ارتباط برقرار کرده تا آراکس در سریع ترین زمان متخصصین ماهر خود را به محل مورد نظر اعزام کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانه فروشگاهتماسارتباط با ما