چگونه کرکره برقی را ست کنیم

چگونه کرکره برقی را ست کنیم این سوالی است که خیلی ها منتظر پاسخ آن هستند، کرکره برقی به شما کمک می کند تا دمای ایده آل محیط را حفظ کنید و از خانه خود در برابر سرقت محافظت کنید. عایق حرارتی اضافه شده از کرکره برقی می تواند به کاهش شدید صورتحساب گرمایش و انرژی شما نیز کمک کند.

اگر کسی علاقه مند به یاد گیری نصب کرکره برقی می باشد دو روش برای او وجود دارد:

بادگیر تسمه برقی

بادگیر تسمه برقی، کرکره برقی شما را به سهولت و بدون زحمت باز و بسته می کند. مدل‌هایی برای انواع جعبه‌های تسمه‌ ای وجود دارد که باعث می ‌شود به‌ روز رسانی آنها سریع و به سادگی انجام شود.

 نیازی به تعویض شفت کرکره برقی یا گذاشتن کابل تغذیه نیست و سیم پیچ تسمه باعث صرفه جویی در فضا می شود. افزودن ویژگی‌های بیشتر آسان است، زیرا در صورت نیاز، تعدادی ماژول برای همه اجزا (از تایمر گرفته تا افزودنی‌های عایق )وجود دارد.

یک موتور لوله ای

یک موتور لوله‌ ای روی محور کرکره‌ ای نصب می شود و آن را به حرکت در می‌ آورد. در آنجا کرکره برقی پیچیده می شود. این گزینه به صورت استاندارد کنترل و اتوماسیون بیشتری را ارائه می دهد. عمل کردن به روش موتور لوله ای نه تنها راحت تر می باشد بلکه قسمت کابل ها و سیم های برقی مزاحم حذف می شود و در برخی از مدل ها می توان باز و بسته کردن در را از راه دور کنترل کرد.

استفاده از موتور لوله ای مزایایی نسبت به بادگیر تسمه برقی نیز دارد که یکی از این مزایا امنیت موتور لوله ای می باشد. موتور لوله ای در زمان پایین بودن صفحه نمایش، کرکره برقی را مسدود می کند و حفاظت های ضد بالابر را انجام می دهد. شما می توانید موتور های لوله ای با کیفیت بالا را با انتقال قدرت بدون تلفات به راحتی تهیه کنید.

مراحل نصب کرکره برقی

  • مرحله اول: موقعیت افقی بالای کرکره غلتکی را روی دیوار بالای پنجره علامت می زنیم و در این خط عرض شاتر را نشانه گذاری می کنیم از این 2 علامت، هر طرف پنجره را به صورت عمودی به سمت پایین تراز می کنیم.

اکنون اندازه خط بیرونی کرکره برقی را روی دیوار داریم این مرحله بسیار مهم می باشد در اینجا بررسی می کنیم که کدام قسمت بخش مرکزی پنجره است و به صورت افقی و عمودی می باشد.

با علامت گذاری خط بیرونی دریچه روی دیوار، اکنون می توانید بهترین نقطه ورودی برای برق اصلی را انتخاب کنید و قبل از نصب (در صورت نیاز) یک سوراخ در جای دقیق خود ایجاد کنید.

  • مرحله دوم: اندازه عمق جعبه را اندازه گیری می کنیم سپس از روی خط افقی که قسمت بالای کرکره برقی مشخص کرده اید فاصله را از هر دو طرف مشخص می کنید. این اندازه موقعیت بالای راهنما را در هر طرف پنجره به شما می دهد در این مرحله می توانید به طور دقیق راهنمای کرکره را با طول و زاویه دقیق برش دهید.
  • مرحله سوم: راهنما را در 2 موقعیت مشخص شده نگه دارید. موقعیت بالای راهنما که در مرحله 2 آن را اندازه گیری کردیم و موقعیت راهنمای عمودی که در مرحله اول مشخص شد.

 اکنون می توانید بهترین موقعیت را برای ثابت کردن راهنما به دیوار علامت بزنید و این علائم را می توان به راهنمای سمت دیگر منتقل کرد.

اکنون می توانید جلو و پشت راهنما را سوراخ کنید. اندازه مته با اندازه پیچی که استفاده می کنید تعیین می شود. قسمت جلوی راهنما به یک سوراخ 10 میلی‌متری نیاز دارد که در آن قسمت رشته های سیم رنگی قرار می گیرند سپس نقاط ثابت را می‌پوشاند.

  • مرحله چهارم: اکنون می توانید پایه های راهنما را در موقعیت خود قرار دهید (پایه های ریخته گری که در گوشه پایینی هر طرف جعبه قرار می گیرند و مجموعه اصلی را به راهنماها متصل می کنند) ابتدا حلقه های لاستیکی را که درج انتهای جعبه پلاستیکی را نگه می دارند بردارید.

 این درج انتهای جعبه به هدایت پرده از جعبه سر به سمت راهنما ها کمک می کند. سپس راهنما ها را روی هر پایه کناری بلغزانید. کرکره برقی را با دقت روی خط بیرونی مشخص شده دیوار قرار دهید و نقاط ثابت خود را علامت بزنید.

  • مرحله پنجم: کرکره برقی را با احتیاط در محل مورد نظر قرار دهید، سپس کابل را از موتور (در صورت نیاز) از سوراخی که در مرحله 1 ایجاد کردید وارد کنید، با این کار، کار برق کار پروژه را راحت تر خواهید کرد.

کرکره برقی را تا خطوط مشخص شده روی دیوار بالا بیاورید و سپس آن را به دیوار پیچ کنید. برای نصب روی دیوار، شاخه های راهنمای رنگی 10 میلی متری را وارد کنید.

  • مرحله ششم: پرده را باز کنید و نواری که در قسمت پایینی پرده قرار دارد را در راهنما های هر طرف ست کنید. البته باید توجه داشته باشید تا زمانی موتور قدرت چرخاندن محور را ندارد پرده حرکت نمی کند.
  • مرحله هفتم: لطفا در این مرحله خودتان وارد عمل نشوید و حتما با یک برق کار ماهر برای انجام این مرحله هماهنگ کنید.
  • مرحله هشتم: در این مرحله شما در انتهای موتور اکسل یک دکمه زرد و سفید خواهید دید. این دکمه برای تنظیم موقعیت توقف در شرایطی که کرکره کاملا باز یا کاملا بسته ایست می باشد.

با فشردن هر دو دکمه، اکنون می توانید شروع به تنظیم محدودیت های “بالا” و “پایین” کنید. توصیه می شود تنظیم حد را با پرده ابتدا از موقعیت وسط شروع کنید و تا زمانی که از این روش مطمئن و راحت باشید، تنظیم محدودیت ها را تمرین کنید.

تنظیم موقعیت حد پایین

موتور را خاموش کنید و کرکره را در موقعیت حد پایین متوقف کنید. دکمه محدود مربوطه را روی موتور HiPro فشار دهید تا دکمه در این موقعیت فعال شود اکنون موقعیت های حد پایینی تعیین شده است.

تنظیم موقعیت حد بالا

موتور را روشن کنید و کرکره را در موقعیت حد بالا متوقف کنید. دکمه محدود مربوطه را روی موتور HiPro فشار دهید تا دکمه این موقعیت فعال شود اکنون موقعیت های حد بالایی تعیین شده است.

  • مرحله نهم: هنگامی که پرده در موقعیت پایین قرار دارد، می توانید جعبه سر را به دیوار ثابت کنید، این کار باید در هر طرف از طریق صفحه انتهایی جعبه سر انجام شود.
  • مرحله دهم: صفحه پوشش موتور الکتریکی را روی کرکره پرچ کنید. سپس درپوش جعبه سر را بر روی آن ثابت کنید و کار شما در اینجا به اتمام می رسد.

نصب کرکره برقی

توجه داشته باشید که تنها با مطالعه یک مقاله در خصوص نحوه ست کردن کرکره برقی توانایی نصب کرکره برقی را کسب نخواهید کرد و در اولین تجربه حتما نیاز به یک نصب ماهر خواهید داشت. آراکس متخصصین خود را به صورت رایاگان به محل مورد نظر اعزام خواهد کرد و کار شما در کوتاه ترین زمان انجام خواهد شد.

 و در صورت بروز هر گونه مشکل پس از فرایند نصب می توانید با پشتیان آراکس تماس بر قرار کنید تا در کوتاه ترین زمان متخصصین خود را به محل مورد نظر اعزام کنیم.

قیمت کرکره برقی

قیمت کرکره برقی قطعا با توجه به متریال و جنس به کار رفته در ساخت آن می تواند متفاوت باشد برای آگاهی از قیمت دقیق کرکره برقی با متریال و مدل سفارشی خودتان با پشتیبانان آراکس تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه فروشگاهتماسارتباط با ما